Bizi Takip Edin! Ücretsiz fotoğraf gezileri, eğitim seminerleri, yarışmalar ve etkinliklerden haberdar olun... E-posta: twitterfacebook

İOS VE ANDROİD İÇİN FOTOĞRAF DÜZENLEME YAZILIMLARI

Akıllı telefonunuzda fotoğraf çekmeyi ve dahası bu fotoğrafları sosyal ağlarda paylaşmayı seviyorsanız yazımızın devamındaki bu uygulamalar sizin de çok ilginizi çekecektir.

Dijital fotoğraf makineleri ile yarışır nitelikte performans sergileyen kameraları sayesinde, sosyal ağlarda paylaşılan fotoğrafların en çok tercih edildiği araç akıllı telefonlar. Durumun böyle olması mobil cihazlar için geliştirilen fotoğraf uygulamalarının da sayısının eş anlı olarak artmasına neden oluyor.

Bugün mobil uygulama mağazalarında en çok fotoğraf kategorisi ziyaret ediliyor. Araştırmalar birçok akıllı telefon ve tablette birkaç uygulamanın birlikte yer aldığı yönünde. Bunun yanında Instagram’ın 1Milyar Dolar gibi bir rakama Facebook tarafından satın alınması bu kategorinin önemi adına da dikkat çekici bir gösterge.

Yazımızın devamında mobil cihazlar için geliştirilmiş en başarılı fotoğraf uygulamalarını bulacaksınız. Siz de bu listeye göz atarak fotoğraf düzenleme uygulamaları takım çantanıza harika uygulamalar ekleyebilirsiniz.

Instagram

Başlı başına bir sosyal ağ olan Instagram, zengin filtre efektleri telefonunuzdan çektiğiniz fotoğraflara profesyonelce dokunuşlar yapmanıza olanak tanıyor. Hazırladığınız görselleri sadece Instagram hesabınızdaki takipçileriniz ile paylaşabilmenin yanı sıra Twitter, Facebook, Foursquare gibi birçok sosyal ağdaki hesaplarınıza da gönderebiliyorsunuz.

Uygulama içersinde çeşitli filtre efektlerinin yanı sıra çerçeveler, parlaklık ayarı, iki seçenekli blur efekti, görüntüyü döndürme özellikleri de bulunuyor.

Android: http://www.appdunyasi.com/instagram-2/

iOS: http://www.appdunyasi.com/instagram/

Pixlr-o-matic

Fotoğraflarınızı düzenlemek için güvenebileceğiniz en başarılı mobil yazılımlardan biri de Pixlr-o-matic. Zengin filtre arşivi ve görsel efektleri heyecan verici sonuçlar ortaya koyan yazılım, sonradan indirilebilen düzenleme seçenekleri ile alternatifli bir kullanım olanağı sunuyor.

Son derece başarılı ve hızlı bir arabirime sahip olan Pixlr-o-matic, sosyal ağlar için geliştirilmiş işlevsel paylaşım yetenekleri ile de kullanışlılığı artıran bir uygulama. Uygulama içersindeki toplu efekt paketleri ile otomatik ve birbiri ile uyumlu düzenlemeler de yapabiliyorsunuz.

Android: http://www.appdunyasi.com/pixlr-o-matic/

iOS: http://www.appdunyasi.com/pixlr-o-matic-ios/

Skitch

Evernote tarafından geliştirilen Skitch, telefonunuz ile çektiğiniz fotoğraflar üzerinde çeşitli düzenlemeler yapabilmenize olanak tanıyan bir uygulama.

Skitch ile dokunmatik ekranı kullanarak ekran üzerine çeşitli yazılar yazmanıza, şekiller çizmenize olanak tanıyan bir yazılım. Yani telefonuz ile çektiğiniz gerçekçi resimlere keyifli dokunuşlar yapmaya çalışıyoruz.

Ön tanımlı şekiller ile fotoğrafları zenginleştiren Skitch, çıktıları sosyal ağlardaki hesaplarınız üzerinde kolaylıkla paylaşabilmenizi sağlıyor.

Android: http://www.appdunyasi.com/skitch/

iOS: http://www.appdunyasi.com/skitch-ipad/

360 Panorama

Akıllı telefonunuzdan 360 derece açılı panoramik görüntüler oluşturmak bu uygulama ile çok kolay. Telefonunuzun kamerasını kendi ekseninizde dönerek çekmek istediğiniz güzergah boyunca çevirin ve geri kalanını yazılıma bırakın.

Alanındaki en başarılı uygulamalardan biri olan 360 Panorama ile çektiğiniz görüntüleri isterseniz sadece telefonunuzdan görüntüleyebilir isterseniz de uygulama sunucularına yükleyerek web tarayıcılardan da izlenmesini sağlayabilirsiniz.

Çektiğiniz panoramaları telefonunuzda görüntülerken aynı açıyla kamerayı hareket ettirerek görüntüyü ekrana taşımak uygulamanın en keyifli detaylarından.

Android: http://www.appdunyasi.com/360-panorama-android/

iOS: http://www.appdunyasi.com/360-panorama/

Adobe Photoshop Touch

Adobe’ın en çok kullanılan ürünlerinden biri olan Photoshop, tablet bilgisayarların da vazgeçilmezlerinden olmayı hedefliyor. Her ne kadar ondan daha başarılı birçok yazılım olsa da Photoshop’un tablet versiyonu , kullanışlı arabirimi ve alışıldık araç seti ile fark yaratıyor.

1600×1600 piksel çözünürlüğe kadar görselleri düzenleyebilen uygulama, Photoshop CS5 ile hazırlanmış PSD formatındaki dosyaları açma ve düzenleme yeteneğine sahip.

Android: http://www.appdunyasi.com/adobe-photoshop-touch-2/

iOS: http://www.appdunyasi.com/adobe-photoshop-touch/

EyeEm

Sosyal ağ odaklı özellikleri ile dikkat çeken EyeEm, bir çeşit fotoğraf düzenleme ve paylaşma uygulaması. Alışıldık ziyaretçi ve takipçi mantığının bulunduğu yazılımda, fotoğraflar üzerinde çeşitli düzenlemeler yapabilir ve dostlarınız ile paylaşabilirsiniz.

14 hızlı fotoğraf filtresi ve 12 özel çerçeve uygulaması ile birlikte gelen yazılım, Facebook, Twitter, Flickr, Foursquare ve Tumblr için kolay paylaşım seçeneklerine sahip. Programın gelişmiş fotoğraf arama motoru sayesinde, istediğiniz konuya dair kapsamlı görsel aramalar da yapmak mümkün.

Android: http://www.appdunyasi.com/eyeem-2/

iOS: http://www.appdunyasi.com/eyeem-ios/